Aktuality týkající se koronaviru

1. 9. 2021

webu NSA mj.: „S účinností ode dne 1. září 2021 do odvolání dle Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví – omezení maloobchodního prodeje a služeb (dále jen „Opatření“ – ke stažení zde)  platí:

VNITŘNÍ SPORTOVIŠTĚ dle bodu I. 8. Opatření

 • vstup pro osoby za dodržení podmínek1,
 • při skupinových lekcích rozestupy 1,5 m,
 • zajištění cirkulace vzduchu.

1Podmínky dle bodu I. 16. Opatření

 • osoby nevykazují klinické příznaky onemocnění Covid – 19,
 • osoby nad 6 let věku doloží doklad o dokončeném očkování nebo o prodělání nemoci do 180 dní nebo o negativním výsledku testu, přičemž platnost PCR testu je 7 dní a platnost antigenního test je 72 hodin.

K dispozici jsou také Pravidla pro konání soutěží v sezoně 2021/22 od ČAST.

1. 8. 2021

S účinností ode dne 1. srpna platí nové informace uvedené na webu NSA.

31. 5. 2021

Nové aktuálně platné podmínky pro naši hernu, které přináší hlavně konec zákazu využívání šaten. Mimořádné opatření je dostupné zde (hlavními body jsou pro nás I/4a, 14d a 17), popř. jsou informace opět na webu NSA.

24. 5. 2021

Podmínky k fungování v herně byly aktualizovány, jsou určeny tímto dokumentem, případně touto webovou stránkou.

18. 5. 2021

Vzhledem k rozvolněným opatřením proti koronaviru můžeme po doladění potřebných drobností, které jsou s otevřením nově propojeny, od středy 19. května 2021 opět umožnit trénink v naší herně dospělým a v týdnu od pondělí 24. května 2021 obnovujeme tréninky žáků – v obou případech jde o členy klubu. Bohužel otevření, stejně jako vloni, nejde hned v plném rozsahu – podmínky vstupu a tréninku jsou obecně určeny zde, popř. zde, konkrétnější podmínky pro naši hernu byly rozeslány do e-mailových schránek. Opatření MZČR říká, že při nesplnění těchto podmínek nesmí být umožněna účast na sportovní přípravě.

10. 5. 2021

Otevření herny SKST Nový Lískovec bude záviset na snad jednoznačných a konkrétních podmínkách pro fungování vnitřních sportovišť, které by měly být údajně zveřejněny během tohoto týdne.

26. 2. 2021

Vedení BSST rozhodlo dne 25. 2. 2021 o ukončení všech městských soutěží družstev v sezoně 2020/2021. Výsledky odehraných utkání jsou anulovány s tím, že družstva budou mít nárok se přihlásit v následující sezoně do stejných soutěží jako v ročníku 2020/2021.

17. 12. 2020

Od pátku 18. 12. 2020 bohužel musíme kvůli vyšší moci, tedy opatřením týkajících se koronaviru, opět uzavřít naši hernu – stejně jako všechna ostatní vnitřní sportoviště pro amatérský sport, viz např. tento článek. Čekali jsme do poslední chvíle, speciálně když organizace NSA a ČUS chtěly s vládou debatovat o výjimce aspoň pro děti, případně pro bezkontaktní a individuální sporty, ale doteď to nevypadá, že by k nějaké takové dohodě došlo… a tak se od zítřka zase můžeme pohnout víceméně jen při procházkách.

Užijte si pokud možno klidné Vánoce a hlavně buďte zdraví!

2. 12. 2020

Vzhledem k vyhlášeným změnám v opatřeních proti koronaviru můžeme po dohodě VV od 3. 12. 2020 opět otevřít a navštěvovat hernu – ale za celkem komplikovaných podmínek.1) Po celou dobu pobytu v prostorách herny je nutné mít nasazenou roušku (i při hře – kdo z vrchnosti tohle vymýšlel… nicméně je to tak nařízeno). Vstupem do prostor herny zároveň každý potvrzuje, že nemá příznaky koronaviru, resp. respiračních onemocnění, a zavazuje se dodržovat aktuální protikoronavirová opatření.2) Vzhledem k omezení počtu lidí na m² je zatím v naší hrací místnosti vyhlášena možná přítomnost maximálně 7 osob (počítají se do toho i trenéři), při trénincích může být ve vnitřních prostorách sportovišť podle obecných nařízení maximálně deset osob. Soutěží by se toto omezení údajně časem týkat nemělo.3) Žákovské tréninky začnou od pondělí 7. 12. – v termínech a neměnných skupinách jako před uzavřením herny. I zde bohužel platí informace z bodů 1 a 2.PS: Co bude dál, je ve hvězdách, viz tento a tento článek.Tak se hlavně držte a buďte zdraví, no a kdo bude půjde trénovat, tak tomu ať to pinká!

9. 10. 2020

Vzhledem k aktuálním opatřením proti koronaviru (zde, popř. plné znění) bohužel musíme od 12. října znovu přerušit činnost a zavřít naši hernu. Veškeré tréninky proto musí být zrušeny.

Vevnitř vůbec, venku do 20 lidí. Vláda dočasně zastavila i profesionální sport:

„Od pondělí budou zrušeny veškeré sportovní aktivity, profesionální i volnočasové, budou uzavřena vnitřní sportoviště. Na zevních sportovištích bude možné sportovat v limitu do dvaceti osob. Bude možné si zahrát fotbal či tenis, vevnitř ale nic,“ uvedl Prymula.

1. 10. 2020

Výtah z usnesení vlády z 30. 9. 2020:

„Vláda s účinností ode dne 5. října 2020 od 00:00 hod. do dne 18. října 2020 do 23:59 hod.

II. omezuje

2. sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy tak, že se jich účastní pouze sportovci a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích a osob zajišťujících zpravodajství v počtu nepřevyšujícím 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště; stejné omezení se vztahuje i na přípravu sportovců pro sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy.“

9. 9. 2020

Mimořádná opatření vydaná Ministerstvem zdravotnictví 9. září 2020 naleznete zde.

Jejich přehled naleznete také na např. na iDnes zde – úryvek z části o sportu říká, že „Roušku nemusí mít sportovci nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod.“

Zároveň si můžete přečíst dokument „Desatero o covid-19 pro sportovce“, který v sekci „Koronavirus“ sdílel oficiální web ČAST.

24. 5. 2020

Díky všem za dosavadní dodržování podmínek, za kterých můžeme fungovat.

Aktuální uvolnění koronavirových opatření od 25. 5. se naší herny dotýká jen poměrně málo, i když to pro nás znamená přecejen větší pohodlí. Od zítřka je totiž možné využívat šatny i sprchy za podmínek, které najdete v materiálu Ministerstva zdravotnictví na str. 23 a 24 zde. (bude vyvěšeno také na nástěnce v herně). V zásadě jde o co největší rozptýlení osob v šatnách (obsazovat vzdálené konce), větrání šaten a omezení času v nich stráveného na nezbytné minimum.

Opět díky za pochopení i spolupráci!

14. 5. 2020

Od pondělí 18. 5. 2020 spouštíme i tréninky žáků. Tréninky budou probíhat ve stejných skupinkách jako před uzavřením (sk. 1 v pondělí od 15:30 do 17h + st 16:30-18h, sk. 2 v út + čt 16:30-18h).

I zde platí důležité body a podmínky:

 • žáci odevzdají před svým prvním tréninkem podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (formulář buď můžete předvyplnit a už jen donést na trénink, nebo lze vyplnit kopie nachystané na herně)
 • platí už dříve zpřísněné hygienické podmínky na herně
 • žáci by měli přijít v roušce a mít na ni nachystaný sáček
 • počítejte také především s potřebou dezinfekce rukou při příchodu, zavřenou šatnou a související potřebou nechat si všechny věci (vč. ručníku) ve svém batohu

Díky moc za pochopení a spolupráci!

9. 5. 2020

Po domluvě klubového VV od pondělí 11. 5. 2020 znovu otevíráme naši hernu – na základě uvolňovaných vládních opatření týkajících se koronaviru (https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/tiskove-zpravy/9.pdf) to ale po nucené pauze samozřejmě nejde v plném rozsahu, je potřeba dodržovat obecně nařízená pravidla.

Znovuzprovoznění herny se zatím netýká organizovaných tréninků žáků, počítáme s jejich spuštěním od dalšího pondělí, tedy 18. 5.


Provoz tedy bude částečně omezený, VV v rámci protikoronavirových opatření od 11. 5. 2020 vyhlašuje:

 • zákaz využívání prostor sprchy a šaten
 • zákaz trénovat s více než 10 míčky na stůl (dvojici)
 • zákaz používání erárních pálek
 • zákaz používání ohrádek na odkládání ručníků – všechny věci nechávat ve své tašce
 • doporučení v co nejvyšší míře hernu větrat
 • doporučení nepodávat si ruce – zvolit z pohledu hygieny lepší řešení
 • potřebu po ukončení hry/před zamčením herny ošetřit „všechny použité tréninkové pomůcky“
 • - hrací stoly čistidlem Stiga
 • - použité míčky v teplé vodě s jarem
 • - podlahu v herně vodou se Savem (či jiným dezinfekčním přípravkem)
 • - lavičky, židle, dveřní kliky apod. dezinfekcí v rozprašovači
 • potřebu ošetření tréninkových pomůcek potvrdit zapsáním se do tabulky „Potvrzení úklidu při odchodu z herny“ (na označeném místě ve vstupní části chodby)

Díky za pochopení a dodržování opatření!

26. 4. 2020

Včera vydal BSST informaci o ukončení sezony podle aktuálních tabulek – vše viz Rozhodnutí VV BSST.

VV klubu rozhodl, že herna zatím zůstává – do vyjasnění konkrétních podmínek rozvolnění opatření pro organizovaný sport – NADÁLE UZAVŘENA (viz info z 12. 3. 2020)!

12. 3. 2020

Tréninky a utkání v herně se z důvodu celostátních mimořádných opatření od pátku 13. 3. 2020 přerušují – pro aktuální informace sledujte naše webové stránky. Ke stejnému datu je zároveň pozastaven i průběh všech městských soutěží.

Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví, snad si zase brzy zahrajeme.

Za VV SKST Nový Lískovec dne 12. 3. 2020

Tomáš Holík, místopředseda klubu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>